مقالات فنی
1396/07/06 10:53

چالش های PoE در سوییچ های شبکه

 

 

 

 

 

 

قسمت اول

محدودیت پهنای باند سوییچهای تحت شبکه

آیا سوییچ های شبکه واقعا برای دوربینهای امنیتی تحت شبکه طراحی شده اند؟

جواب ساده این است: نه

از زمانی که دوربینهای امنیتی به سمت شبکه شدن رفت، بزرگترین نگرانی، موقعیت آینده آنها در مورد مشخصات سیستمی و کنترلی بود. از طرفی شبکه همان شبکه است و در کنترل مدیران آی تی قرار دارد. ولی سیستم نظارتی و کنترل آن موضوعی جدا می باشد.

همچنین با گذشت زمان خواسته های سیستم امنیتی دوربین تحت شبکه افزایش یافت و نشان داد شبکه های پایگاه داده ( database Network ) نمیتواند کاربردهای دوربین آی پی را مستقیما برآورده کند. یک مثال همان جنبه پی او ایی بودن یا همان پاور روی اترنت سوییچ های شبکه است.  

اغلب یک تماس تلفنی با سازندگان دوربین که نتیجه خرابی مثلا یک دوربین باشد، اگر پاسخ به سمت تغذیه برود پورت پی او ایی سوییچ مورد سوال قرار گرفته و پاسخ رایج این است که مشخصات آن را بخوانید.   (802.3af (15.4 watts) or 802.3at (30 watts.

اولین مشکل تفسیر نادرست از مقدار واقعی پاور هر پورت است. زیرا وقتی یک پورت سوییچ می تواند یک حد معینی از پاور را مهیا کند، این بدان معنا نیست که این مقدار پاور واقعا مهیا است. برای درک بهتر، اغلب مشخصات سوییچها تنها یک فرمت کلی را ارایه میدهند. در عمل مقداری از پاور برای عملکرد سوییچ اختصاص می باید و مابقی بین پورتها تقسیم میگردد. 

نکته بعدی این است که چگونه سوییچ این مقدار پاور را اختصاص می دهد. عموما این می تواند سه راه داشته باشد. پی او ایی فعال و پاور در دسترس که برای مجموع همه پورتها اختصاص می یابد و یا پاوری که برای هر پورت  به تنهایی لحاظ می شود.

در حالت اول بعید است که پاور در سطح فول پی او ایی بتواند برای هر پورتی حاصل شود. در حالت دوم سطح پاور مورد نیاز تنها تا جایی موجود است  که بودجه پی او ایی یا پاور در دسترس خالی شود، در این حالت بقیه پورتها بدون پاور باقی خواهد ماند. سومین حالت اغلب برای سوییچ های گران قیمت است که استاندار 802.3af  را برای همه پورتها فراهم میکند. یعنی ۱۵.۵ وات برای هر پورت به صورت اختصاصی و یا با قابلیت اختصاص دادن تا ۳۰ وات برای تعدادی از پورتها. در سوییچهای پی او ایی شبکه، گرانترین قطعات مربوط به آنهایی است که پاور را فراهم می کنند.

در واقع، هیچ استانداردی برای تخصیص دادن مقدار پی او ایی وجود ندارد.البته ملاحظات دیگری هم وجود دارد. در بیشتر کاربردهای دیتایی، پاور مورد نیاز برای روشن کردن تجهیزات پی او یی و کاربردشان برای دستگاه های پی او ایی محدود است. انها مخصوص دوربینهای تحت شبکه نیستند. LED روز و شب، زوم اتومات و عملکرد PTZ همه نیاز به پاور بالایی دارد. در مورد PTZ  وقتی پاور اعمال میشود دوربینهای دام به موقعیت صفر طراحی شده خود میروند و در آن لحظه اولیه پاور زیادی مصرف میشود. اگر یک سوییچ، چندین دام پی او ایی داشته باشد، این میتواند منجر به خرابی پاور ساپلای سوییچ شود. 

در زیر مشخصات یک سوییچ تحت شبکه لایه ۲ آورده شده است. در یک مطالعه سریع شما ممکن است به این باور برسید که این سوییچ قابلیت تولید ۱۵.۴ وات پاور برای همه ۲۴ پورت را دارا می باشد. اما، با دقت بیشتری مطالعه کنید. اینجا مشخصات کامل سوییچ درباره پاور را داریم.

 

Power Over Ethernet

PoE Standard

IEE 802.3af Power over Ethernet/PSE

PoE Power Supply Type

End-Span

PoE Power Output

Per Port 48v DC, 250mA. Max 15.4 Watts

Power Pin Assignment

1/2 (+), 2/6(-)

PoE Power Budget

380 Watts

Max Number of Class 2 PD

24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

این نوشته ها نشان میدهد که همه پورتها قابلیت هندلینگ ۱۵.۴ وات(PoE Power Output) را دارند.

اما بیان نکرده که آیا همه پورتها می توانند در یک زمان ۱۵.۴ وات را فراهم کنند یا نه. بودجه پاور پی او یی ۳۸۰ وات است. اما اشاره نکرده که پاور مورد نیاز برای زمان اورهد چقدر است.     

جالب ترین مشخصه Max Number of Class 2 PD  می باشد.

کلاس ۲ یعنی ۶.۴۹ وات. این بدان معنا ست که بیشترین تعداد دستگاهی (مثلا تعداد دوربینی که به ان پاور داده میشود) ۲۴ عدد است اما بر طبق این مشخصه مقدار وات آنها فقط بر اساس کلاس ۲ یعنی ۶.۴۹ وات است و نه ۱۵.۴ وات!

عموما سوییچ های تحت شبکه هیچ محافظتی جز فیوزینگ پاور اصلی برای غیر فعال کردن سوییچ ارایه نمیدهد. علاوه بر این، به دلیل اینکه این سوییچهای پی او ایی مطابق با ابعاد ایمنی 802.3 می باشند نویزهای بزرگ پی او ایی را به یک دوربین بدون توانایی راه اندازی مجدد خاموش می کند. در این حالت سوییچ ممکن است خراب بشود و دوربین از خط خارج شده و ضبط متوقف گردد و هزینه بالایی برای سرویس و راه اندازی مجدد تلف شود.  

از انجایی که احتیاجات پاوری دوربینهای مدار بسته تحت شبکه رفته رفته زیاد می شود، توانایی  شبکه پی او ایی برای براوردن نیاز های سیستمهای ویدیویی تحت شبکه  همچنان کاهش می یابد. بیشتر اوقات به دلیل سو استفاده از مشخصات فنی سوییچها منجر به انتخاب سوییچهایی می شود که تنها خاموش کردن دوربینها و بازده های غیر ضروری از یک عملکرد کامل و صحیح دوربین را انجام میدهد تا تولیدکنندگان آنها را تامین کند. استفاده کنندگان این سیستمها ممکن است خیلی دیر یاد بگیرند که سوییچهای انتخابی خود را علیرغم نام تجاری و یا براساس اطمینان عملکردی در شبکه دیتا، باید بر اساس توانایی در پی او ایی جایگزین و تکمیل کنند.

پایان قسمت اول

 

نویسنده : آقای نیل هلر 

ترجمه: گروه مهندسی سپیتام

 

ادامه...

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

looding"src="/images/loading.gif"